Joburi in domeniul bancar

BNR » referent de specialitate

(job inactiv)

Locatie: BNR CENTRALA

Data adaugarii: 2010-10-12

Departament
Direcţia Achiziţii, Serviciul programare şi monitorizare

Responsabilitati
Responsabilităţile postului:

•participarea la elaborarea şi monitorizarea Programului anual al achiziţiilor
•monitorizarea activităţii de achiziţii desfăşurată de sucursalele Băncii Naţionale a României şi de CPPAS-uri
•acordarea de asistenţă de specialitate structurilor organizatorice din Banca Naţională a Românie implicate în procesul de achiziţii
•monitorizează derularea contractelor de achiziţii şi eliberează scrisorile de garanţie
Înscrierile se fac personal la Direcţia Resurse Umane - Serviciul dezvoltarea carierei - Str. Doamnei nr.8, sect.3, Bucureşti, până la data de 28 octombrie 2010 (inclusiv), între orele 1100 - 1300.

Precizăm că niciun candidat nu poate fi înscris în acelaşi timp la 2 sau mai multe concursuri organizate de B.N.R.

Cerinte
Condiţii de înscriere la concurs:

•studii superioare economice absolvite cu examen de licenţă, specializarea contabilitate şi informatică de gestiune
•minimum cinci ani de experienţă manageriala în domeniul organizării, planificării şi desfăşurării procedurilor de achiziţie publică, într-o funcţie care presupune studii superioare
•experienţă în domeniul administrativ, constituie avantaj
•capacitate de analiză, sinteză şi redactare
•cunoaşterea aprofundată a limbii române
•cunoaşterea limbii engleze
•apt de muncă, aspect dovedit prin adeverinţa medicală
•să nu i se fi desfăcut contractul de munca din motive care ţin de persoana salariatului în ultimii 5 ani de activitate profesională
•să nu aibă angajaţi în bancă soţul/soţia, părinţii, copiii, fraţii/surorile, alte rude sau afini până la gradul II inclusiv
•să nu aibă înscrieri în cazierul judiciar
•să nu fi participat la mai mult de trei concursuri în BNR (centrală sau sucursale) pe un post care presupune aceeaşi activitate

Expira la: 2010-10-28

Joburi active in domeniul bancar